Německý soud nařídil: Po rozchodu musíte smazat erotické fotky svých bývalých!

Velikost textu: AAA

29. 5. 2014

Bývalí milenci a partneři v rámci Německa musejí smazat všechny erotické fotky a všechna erotická videa, na nichž jsou jejich bývalí, jakmile vztah skončí a partneři je o to požádají. Rozhodl o tom Zemský soud v Koblenci, který tak vytvořil právní precedens pro celé Německo.

„Jakmile vztah skončí, intimní materiály by měly být smazány, pokud o to jeden z expartnerů požádá,“ uvedl v úterním rozsudku Zemský soud ve městě Koblenci, které se rozkládá nad soutokem Rýna s Moselou ve spolkové zemi Porýní-Falc.

Rozsudek se týká páru z Hesenska. Fotograf, který si pořídil řadu erotických snímků a videí se svou bývalou přítelkyní, byl po rozchodu touto ženou požádán, aby materiály smazal. Jenže on to odmítl. Podle něj se jednalo o vlastnictví umění, s jehož vznikem souhlasila. Ona ale tvrdila, že na snímcích a videích byla dobrovolně jen po dobu trvání vztahu. A soud dal zapravdu jí na základně osobních práv, která jsou podle něj nadřazena právu na soukromé vlastnictví fotografií.

Fotograf musí ale smazat jen ty fotky a ta videa, na nichž je žena nahá. Materiály, na nichž je oblečená, si smí ponechat.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související