Apple jako symbol homosexuálů: Generální ředitel je gay

Velikost textu: AAA

4. 7. 2014

Gayové milují produkty společnosti Apple. Nejen oni, ale předvším gayové po celém světě patří mezi oddané fanoušky iPhonů, iPadů, iPodů, iMaců a dalších technologických výrobků americké společnosti mající v symbolu jablko. Vědí dobře proč. Apple je dlouholetým zastáncem rovnoprávnosti a otevřeně se za sexuální menšiny staví. Firmu Steva Jobse gayové asi budou zbožňovat ještě víc, o víkendu totiž vyšlo najevo, že současní generální šéf Tim Cook je gay. Minulý týden to na něj vyzradil moderátor televize CNBC a o víkendu přišla nejvyšší hlava Applu na gay pride v San Francisku a vyjádřila podporu všem homosexuálním, bisexuálním a transgender zaměstnancům své firmy.

Na Twitteru jsou stovky fotografií, na nichž Cook pózuje s lidmi z gay pride, přičemž mají na sobě bílá trička se zlatým jablkem a nápisem Pride – Hrdost. V neděli do průvodu vyšly tisíce zaměstnanců společnosti Apple, která gaye nejen zaměstnává, ale má mezi nimi značnou část klientů.

„Gratuluji pěti tisícům zaměstnanců společnosti Apple a jejich rodinám, kteří se dnes přidali k průvodu Hrdosti. Nevyčleňování inspiruje k inovacím,“ napsal Cook na Twitteru.

Do průvodu sice sám nevyšel, ale ochotně pózoval před iPhony při focení se zaměstnanci.

Apple věří, že rovnoprávnost a různorodost činí společnost silnější, jsme hrdí na to, že podporujeme naše zaměstnance a jejich přátele a rodiny během víkendových oslav hrdosti,“ uvedla mluvčí společnosti Apple Michaela Wilkinsonová.

Moderátor Simon Hobbs z televize CNBC v pátek přitom stihl Cooka vyautovat. V pořadu s Jimem Stewartem z New York Times debatoval nad korporátní kulturou, která brání šéfům přiznat, že jsou homosexuálové. „Myslím, že Tim Cook je upřímně otevřený k faktu, že je gay jako šéf Applu, ne?“ přerušil Stewartův příspěvek moderátor Hobbs.

Cook však nikdy sám nevydal oficiální prohlášení, v němž by uvedl, že je homosexuál. Přestože všichni kolem něj vědí, že žije s mužem.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související