Arcibiskup bojoval proti gayům jako proti nemocným lidem. Sám spal s kněžími

Velikost textu: AAA

14. 7. 2014

Arcibiskup z Minnesoty je tím příkladem katolického duchovního, který sám lidem káže pít vodu, ale mlsá nezřízeně víno. John Nienstedt byl americké veřejnosti znám jako odpůrce manželství homosexuálů, o nichž tvrdil, že jsou psychicky traumatizovaní. Sám však souložil s kněžími a oddával se homosexuálním radovánkám.

Na kampaň proti rovnosti před zákonem o manželství v rámci USA dokonce vynaložil 650 tisíc dolarů – asi třináct milionů korun.

Nienstedt je považován za jednoho z nejhomofobnějších kněží v americké katolické církvi. Velmi hlasitě odmítá homosexualitu a tvrdí, že být homosexuálem je porucha a měla by být chápána, ale jako každá jiná lidská porucha, jako třeba zloba či hamižnost,“ píší americká média.

Nienstedt je teď vyšetřován kvůli sexuálním poměrům se svými podřízenými – kněžími. Poprvé byl z homosexuálních styků obviněn loni v prosinci, ale vše popřel. Teď však vyšetřovatelé mají výpovědi a svědectví týkající se deseti jednotlivých případů, kdy se dopouštěl homosexuálního sexu a to v průběhu mnoha let už jako kněz a později jako biskup a arcibiskup.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související