Fotíte selfie a erotické fotky? Pak jste NESCHOPNÍ a OŠKLIVÍ!

Velikost textu: AAA

25. 7. 2014

Mohlo by se zdát, že když podlehne focení autoportrétů, kterým se teď moderně říká selfie fotky, i prezident Obama či britský premiér Cameron, jsou takové snímky z chytrého telefonu přijatelné. Ale nejsou. Pokud člověk vystavuje na odiv autoportréty a dokonce erotické fotky, je vnímán jako neschopný. A může mu to uškodit v práci a při postupu na společenském žebříčku. Podobné fotky jsou projevem nekompetence a neatraktivity.

Že jimi nešetří zpěvačky a jiné celebrity, překvapí málokoho. Většina hvězd má narcistickou poruchu osobnosti, která je žene za slávou a obdivem světa. Jenže když se podobně chovají lidé, kteří mají projevit jiné kvality své osobnosti, pak si můžou vážně uškodit. Zvláště ženy a dívky.

Dokonce podle výzkumů psychologů z Oregonu jsou takové ženy vnímány jako méně atraktivní.

Vědci z Oregon State University provedli několik experimentálních výzkumů na Facebooku. A zjistili, že fotky nesexuální a nevyzývavé povahy jedné osoby jsou vnímány jako mnohem atraktivnější než erotické fotky stejného jedince. Dotyčná je hodnocena také jako mnohem kompetentnější v práci a společnosti, než když se sama fotí v erotické póze.

Ale jako nekompetentní a neatraktivní tyto jedince – a ženy více než muže – hodnotí sami uživatelé sociálních sítí, tedy ti, na koho mají tyto fotky udělat dojem. Udělají. Ale dost negativní.

Tohle je jasné odsouzení sexy fotek na sociálních sítích. Mladé dívky a ženy cítí obrovský tlak, aby se ukazovaly jako sexy kočky, ale sdílení takových snímků na sociálních sítích může mít pro jejich život negativní důsledky,“ tvrdí doktorka Elizabeth Danielsová z Oregon State University.

Ženám radí, aby raději odhalovaly svou pravou identitu než dráždivý vzhled.

Nezaměřujte se tak na vzhled. Raději zdůrazňujte, kým jste jako osobnost a co děláte na světě,“ dodává Danielsová.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související