Seznamka vám najde IDEÁLNÍHO chlapa podle testů DNA!

Velikost textu: AAA

28. 7. 2014

Seznamka SingldOut není zadarmo. Zaměřuje se však na vzdělané lidi s prestižními povoláními, kteří se prezentují na síti LinkedIn. Nezadané profesionály však nevybírá jen podle psychologických profilů, ale nabízí jim také testy DNA. Ty totiž mohou předpovědět, jak si bude dvojice vonět a jak to mezi ní bude jiskřit.

Vědci dávno vědí, že dva lidé, kteří se silně přitahují, voní si a velmi to mezi nimi jiskří, mají geny dost rozdílné. Jednoduše řečeno jejich DNA se podobá minimálně. Naopak lidé geneticky příbuzní si často nevoní, v posteli jim to neklape a nejiskří to mezi nimi. Na to nejsou potřeba žádné testy DNA. Prostě a jednoduše příroda to zařídila chytře. Když v davu potkáte člověka, který vás najednou omámí, podlomí se vám kolena a vůně jeho kůže je jako droga, příroda vám říká, že má dost rozdílné geny od těch vašich. A že s ním budete mít zdravé potomky. Avšak tato přitažlivost na fyzické úrovni ještě nepředpovídá, že bude klapat vztah na úrovni duševní.

Genetici sledovali DNA dvojic, kterým to klape skvěle a kterým to neklape vůbec – na fyzické úrovni. A zjistili, že u těch prvních se geny výrazně liší, ti druzí jsou si naopak příbuzní. Z poznatku se snaží komerčně vytěžit výrobce testů Instant Chemistry či nově také seznamka SingldOut.

Ještě než se dva zaneprázdnění profesionálové budující pilně svou kariéru do sebe zamilují, seznamka SingldOut vyšetří jejich DNA a srovná ji s potenciálními nápadníky a nápadnicemi. Čím menší shoda mezi nimi je tím jsou pro sebe – kupříkladu méně vhodnými dárci orgánů – ale na druhou stranu velmi vhodnými partnery, jimž to bude fyzicky skvěle klapat a zplodí zdravé děti.

Seznamka využívá komerční test z Kanady Instant Chemistry. Členové seznamky po zaplacení poplatku obdrží testovací sadu k odběru genetického materiálu – setřou si část sliznice vnitřní strany tváře a odešlou ji do laboratoře. Ta pak jejich DNA testuje na přenašeč serotoninu a tkáňovou histokompatibilitu. Dva hlavní genetické faktory, které prokazatelně hrají významnou roli při tvorbě mileneckého pouta. Pokud se v nich dvojice maximálně liší, jiskření a přitažlivost je prý zaručena.

Na seznamku SingldOut se lze přihlásit jednoduše ze svého účtu na profesní síti LinkedIn. Jenže není to zrovna levné. Tři měsíce vyjdou na dvě stě dolarů, roční předplatné na tři sta dolarů (tedy čtyři až šest tisíc korun).

Členové také podstupují důkladné psychologické testování.

„Sledováním tak malého počtu genů nemůžete jednoduše předpovědět, jak bude dvojici dlouhodobě klapat vztah, a to ani na fyzické úrovni,“ varuje na stránkách deníku USA Today genetik, který podobné komerční genetické testy a jejich využití při seznamování kritizuje. Podle něj by to lidé přeci jen stále nechat přírodě.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související