Sexuální revoluce: Nový kondom zničí HIV, herpes i HPV

Velikost textu: AAA

28. 7. 2014

Ještě letos uvede společnost Starpharma na světové trhy nový kondom VivaGel. Obsahuje lubrikant ničící spolehlivě viry HIV, herpes a HPV. A to s garantovanou spolehlivostí 99,9 procenta. Při souloži s latexovou ochranou, která sama o sobě riziko nákazy zmíněnými viry snižuje, je tak riziko nákazy pohlavními chorobami minimální.

Biotechnologická společnost Starpharma dostala povolení k masové výrobě a distribuci kondomů od australských úřadů. To znamená, že kondom – jedinečný svého druhu – bude k dostání do konce tohoto roku.

Kondom je pokryt gelem, který obsahuje půl procenta astodrimeru sodného, antivirotika, které potlačuje HIV, HPV (lidský papilomavirus) a herpes. Krom toho podle výrobce funguje jako prevence nechtěného početí, neboť deaktivuje spermie.

Do obchodů bude kondomy dodávat partnerská společnost Ansell, která už nyní ovládá sedmdesát procent australského trhu s kondomy.

„Zákazníci můžou očekávat nový průkopnický produkt pro sexuální zdraví na pultech už velmi brzy,“ potvrdil prezident společnosti Ansell Peter Carroll v rozhovoru pro australský deník The Mail.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související