Nejlepší prevencí poruchy erekce je... SEX!

Velikost textu: AAA

31. 7. 2014

Porucha erekce je ve většině případů, pokud není psychologická, prvním varováním rozvíjející se choroby oběhové soustavy. Nejlepší prevencí poruchy ztopoření penisu je tak prevence chorob srdce a cév. To znamená hodně pohybu, zdravý životní styl a stravování, žádné kouření a omezená konzumace alkoholu. Dobrou metodou předcházení poruchám erekce je paradoxně taky to, co pak samotná porucha ztěžuje – sexuální život. Pravidelný a častý sex riziko této dysfunkce snižuje.

Jak se říká, čím víc se používá, tím je v lepší kondici a připraven sloužit. O penisu to podle urologů a sexuologů platí dvojnásob. Ačkoli výzkumů, které by potvrzovaly preventivní účinky soulože před poruchami erekce, je zatím málo, z těch několika existujících skutečně vyplývá, že muži provozující sex (soulož či masturbaci) velmi často a nutící svůj pyj k erekci mají ve vyšším věku poruchu erekce méně často.

Samotné sexuální aktivity jsou totiž aerobním cvičením. Přispívají k dobré funkci oběhové soustavy a podporují produkci důležitých hormonů, které zdraví srdce a cév podporují.

„Když už k poruše erekce dojde, tak vzniká stigma: ‚Nemůžu podat výkon, nejsem muž.‘ Tohle stigma má pak ničivý vliv na další možnost dosáhnout erekce,“ tvrdí docent andrologie Doug Lording z Monash University v Melbourne.

Výzkumem poruch erekce se zabývá třicet let a souhlasí s tím, že nejlepší prevencí poruch erekce je prostě používání tohoto „nástroje“.

V roce 2008 finští vědci publikovali studii, v níž sledovali tisíc mužů. Na počátku výzkumu netrpěl poruchou erekce žádný z mužů, na konci pětiletého sledování měli poruchu erekce nejčastěji ti muži, kteří na počátku studie tvrdili, že souloží jen jednou týdně či méně často. Naopak mezi muži, kteří měli sex třikrát týdně a častěji, byla po pěti letech sledování porucha erekce vzácností. Finští vědci samozřejmě sledovali také životní styl a zdravotní stav všech mužů, aby vyloučili vliv jiných faktorů.

„Jinými slovy to znamená, pokud se muži chtějí ve vyšším věku vyhnout poruchám erekce, měli by mít sex a měli by ho mít často,“ uvedl autor výzkumu Juha Koskimäki v rozhovoru pro ABC Science.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související