Putin zuří. Rusko se »oteplilo«: Moskevská radnice oddala první lesbický pár!

Velikost textu: AAA

26. 8. 2014

Ellison Bruxová a Alina Davisová přišly na moskevskou radnici ve stejných svatebních šatech. Z dálky vypadaly jako identická dvojčata. Odešly – raději zadním vchodem – jako manželky. Ale jak je to možné v zemi, kde existují zákony proti homosexuální propagandě? Alina je zatím oficiálně Dimitrijem Kožuhovem, který podstupuje přeměnu pohlaví.

Jednadvacetiletá Ellison si tak brala třiadvacetiletého Dimitrije. Oficiálně. Ale poté, co se Dimitrij stane Alinou, budou prvním lesbickým párem v Rusku, jenž má oficiální potvrzení, že jsou manželky.

Úředníci z Moskvy museli Ellison a Alině (Dimitrijovi) vydat povolení k sňatku a oddat je, protože legálně tomu vůbec nic nebránilo. Odmítli je však přivítat hlavním vchodem, nabídli jim, že mohou přijet zadními dveřmi neviděny veřejností.

„Milujeme jedna druhou a chceme náš vztah ztvrdit úředně, neměly jsme žádné problémy, když jsme žádost podávaly na matrice. Ale pak, když nám šéf matriky volal, několikrát telefonoval a zdůraznil, že nechtějí, abychom obě přišly ve svatebních šatech,“ uvedla Alina, která prý nikdy o sobě neuvažovala jako o muži a na veřejnosti chodí v dámských šatech zcela běžně.

Nakonec nás nutili přijít do oddávací místnosti zadními dveřmi, což nás urazilo. Šéf matriky nám řekl, že jsme ostudou společnosti a potřebujeme se léčit. Jsem velmi ráda, že naše svatební fotka koluje internetem a že o nás lidé diskutují, doufám, že inspirujeme další, aby překonali omezující praktiky v Rusku a aby formalizovali své svazky,“ dodala Bruxová v rozhovoru se západními novináři.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související