Chcete být sexy?!

Velikost textu: AAA

24. 9. 2014

Chcete být sexy a přitažlivé? Zkuste být vlídné a milé. Podle čínských psychologů je právě vlídnost, vstřícnost a milé vystupování při jednání s druhými velmi atraktivní. Ve společnosti jsou pak ženy hodnoceny jako velmi přitažlivé, pokud se chovají k druhým mile.

Psychologové z univerzity v Chua-čungu vyzvali šedesát mužů a žen, aby hodnotili známkami od jedné do devíti šedesát snímků s ženskou tváří. Po dvou týdnech probíhalo hodnocení znova, ale tentokráte měli hodnotící také informace o povaze a chování žen na obrázcích. A výsledky hovoří jasně. Ty ženy, které byly popsány jako vlídné a velmi milé, byly hodnoceny výrazně atraktivněji než ty, které byly popsány jako nepříjemné a protivné. Navíc ty ženy, které byly v prvním pokusu hodnoceny vysoko, ale o nichž se za dva týdny hodnotící dozvěděli, že jsou nepříjemné, dostaly v druhém hodnocení mnohem horší známky.

„Naše závěry dokazují, že pozitivní rysy osobnosti mohou pozitivně ovlivnit také atraktivitu obličeje. Vlídná osobnost je hodnocena jako atraktivnější,“ tvrdí psychologové z Chua-čungu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související