Seznamky slibující sex s atraktivní protějšky jsou PODVOD: Budete v šoku, jak fungují!

Velikost textu: AAA

14. 11. 2014

Placené seznamky a ty, které slibují atraktivní protějšky na nezávazný sex, lákají klienty na podvod. Zjistili to britští a američtí vyšetřovatelé. Tyto weby totiž neobsahují zdaleka tolik skvělých profilů, jak se na první pohled zdá. Obsahují profily fiktivních postav, které neexistují, a používají také robotické generátory zpráv, aby skutečný uživatel nabyl dojmu, že je na seznamce spousta krásných a úspěšných lidí.

Podobné weby se v reklamě prezentují tak, že nabízejí za peníze to, co seznamky fungující bezplatně nemají – výběrové a kvalitní jedince, kteří na to navíc mají peníze. Po přihlášení a zaplacení poplatku se nový uživatel skutečně může prohrabovat profily s atraktivními lidmi, ne všichni jsou však skuteční. Řada profilů je fiktivní a využívá fotky osob, které se vůbec seznámit nechtějí. A komunikaci také provozují roboty, které odesílají zprávy a šťouchají do uživatelů.

Vyšetřování britských vědců z Leicesterské univerzity, deníku Sunday Times a americké Federální obchodní komise potvrdilo, že tyto praktiky provozují seznamky docela běžně. Konkrétně americký úřad z toho usvědčil britskou společnost JDI Dating, která provozuje třeba web JustHookUp.com a sedmnáct dalších stránek.

„Robotické generování zpráv, kdy jsou novým uživatelům automaticky posílány falešné emaily od neexistujících atraktivních členů, jsou jedním z často používaných triků,“ píše britský list Sunday Times.

JDI Dating musela zaplatit pokutu ve výši přesahující šest set tisíc dolarů za to, že lákala nové uživatele na drahé předplatné, přičemž k tomu používala fiktivní profily a zprávy.

„Obáváme se, že vážné problémy jsou i jinde na internetu v podobných seznamkách. Vyzýváme proto klienty a bývalé zaměstnance, aby vystoupili a řekli nám o těchto problémech,“ uvedl advokát Steve Baker v rozhovoru pro Sunday Times.

Před podvody na seznamkách varuje také doktorka Monica Whittyová z Leicesterské univerzity. Jako cyberpsycholožka prý řeší stovky případů lidí, kteří uvěřili fiktivním profilům a dokonce podvodníkům posílali peníze v domnění, že tak zvýší svou šanci na seznámení.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související