Vědecky ověřeno: Tohle je dokonalý tvar PRSA!

Velikost textu: AAA

19. 11. 2014

Londýnští plastičtí chirurgové už znají proporce dokonalého prsu. Matematicky vyjádřeno by měl mít tkáň v poměru 45:55 měřeno od bradavky nahoru a od bradavky dolů. Lékaři Patrick Mallucci a Olivier Branford k tomu došli po analýze „dokonalých ňader“, která vybral tým třinácti set žen, mužů a plastických lékařů.

Mallucci a Branford předložili skupině tvořené více než třinácti stovkami osob (z řad běžných žen, mužů ale také odborníků na zvětšení prsu v oboru plastické chirurgie) fotografie různých tvarů ňader. Lidé měli hlasovat a hodnotit předložená prsa s ohledem na to, která jim připadají dokonalá – tvarem, přirozeností, ženskostí, přitažlivostí.

Prsa měla různý proporční poměr tkání. Ten se měří tak, že u stojící ženy se vytvoří horizontální přímka v úrovni bradavky. Pak se změří objem tkáně nad a pod přímkou a vyjádří se v poměru k celkovému objemu prsa. Mallucci a Branford tak popsali čtyři nejčastější druhy prsou, která vidíme u přirozených i umělých ňader – 35:65, 45:55; 50:50 a 55:45.

„Naše objevy dokazují, že stejné proporce prsu jsou univerzálně preferovány bez ohledu na absolutní velikost prsu,“ tvrdí doktor Mallucci v rozhovoru pro RealSelf.

Velikost prsu neovlivňuje to, zda je prso vnímáno jako ideální či nikoli. Žena může mít malá a krásná prsa i velká a krásná prsa,“ dodává doktor Branford.

Je jedno, zda prso sedí do košíčku podprsenky A, B, C nebo D. Důležité je to, aby nad bradavkou měla 45 procent tkáně a pod ní 55 procent prsní tkáně. Tyto proporce se líbí devadesáti procentům mužů a dvaaosmdesáti procentům žen.

„Výsledky naznačují, že muži dávají přednost přirozenému tvaru prsu více než ženy. Vyvracíme tím mýtus, že jsou to muži, jimž se líbí umělá a příliš veliká prsa, která vznikají na klinikách plastické chirurgie,“ tvrdí duo chirurgů z Londýna.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související