Dva gayové prodělali přeměnu pohlaví, aby se mohli vzít jako dvě lesbičky

Velikost textu: AAA

13. 1. 2015

Když se snoubenky Parma Bertoli a Stephanie Nickles potkaly v roce 2004, byly ještě obě muži. Homosexuálové, kteří se do sebe zamilovali a rozhodli se spolu žít. Po čase ale zjistili, že oba touží po těle ženy. Tak podstoupili přeměnu pohlaví. Ani to je však nerozdělilo. A lásku chtějí v únoru tohoto roku stvrdit na radnici a vstoupit do manželství.

Stephanie prodělala celkovou přeměnu pohlaví včetně kastrace a přeměny penisu ve vagínu v roce 2006. Její partnerka Parma díky tomu věděla, co ji čeká. Stejný zákrok prodělala v roce 2008.

Obě ženy také prošly úpravou údajů v matrikách, kde byly smazány veškeré záznamy související s jejich mužskými jmény. Matrikáři pak změnili údaje tak, že ve dnech jejich narození přišly na svět dívky – Stephanie a Parma. S novými rodnými listy můžou na radnici ve Wardonu v hrabství Worcester, kde se příští měsíc vezmou.

Příběh má však velmi smutný závěr. Devětapadesátileté Parmě v říjnu minulého roku lékaři diagnostikovali neléčitelný zhoubný nádor. Bude-li mít veliké štěstí, dožije se letošních Vánoc. Třiačtyřicetiletá Stephanie však trvala na tom, že je chce oslavit buď jako její manželka, nebo jako vdova.

Zveřejnit svůj příběh v britském deníku The Star se ženy rozhodly proto, aby získaly od dobrodinců peníze na svou svatbu. „Nemáme bohužel dost peněz, nemůžeme si koupit ani prstýnky,“ uvedla Nickles v rozhovoru pro list.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související