Šokující čísla: Kolik studentek si na školné vydělává SEXEM?!

Velikost textu: AAA

30. 3. 2015

Ve Spojeném království platí všichni vysokoškolští studenti drahé školné. A to je mnohdy zatíží na mnoho let dopředu. Většina řeší poplatky za studium půjčkami a prací při studiu, stále více studentů se rozhodne vydělat si na školné sexem. Podle nových průzkumů se touto cestou vydává už pět procent ze všech vysokoškoláků, což v rámci celého národa činí sto tisíc osob.

Prostituce, erotické tance u tyče, striptýz a sexuální videochaty – to jsou nejčastější způsoby, jak si vydělat vlastním tělem a prodejem sexuálních služeb. Samozřejmě jsou to stále činnosti, které většina studentů tají, takže rodiny, přátelé a školy o jejich způsobu obživy nic netuší. Muži přitom v posledních letech ochotněji než ženy volí práci v sexuálním průmyslu, protože v souvislosti s tímto způsobem obživy netrpí tolik předsudky.

„Máme tady jasné důkazy, že se studenti účastní sexuálních služeb v celém Spojeném království,“ uvedla autorka studie doktorka Tracey Sagarová z projektu Student Sex Work.

Dvě třetiny studentů, které se živí sexem, si financují náročný životní styl, šestapadesát procent z nich tvrdí, že si tím platí základní životní náklady, dva z pěti pak snižují dluh, který mají kvůli půjčce na studium.

Jenže finanční nouze nejsou jediným motivem, tři z pěti studentů přiznali, že je sexuální práce lákala jako dobrá zábava, kterou si užijí.

„Většina těchto studentů své zaměstnání tají a to kvůli společenskému stigmatu a strachu, že je rodina a přátelé odsoudí,“ dodala doktorka Sagarová v rozhovoru pro deník The Mail.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související