Pandí samec Lu Lu vytvořil nový světový rekord v nejdelší pandí souloži

Velikost textu: AAA

7. 4. 2015

Pandí samec Lu Lu získal svou přezdívku Trpělivý bratr právem. Je totiž mezi samci svého druhu velmi výkonným milencem, který dokáže nejen trpělivě přesvědčovat samici k souloži, ale ještě s ní kopulovat déle než pár vteřin. Teď se bílo-černému chlupáčovi podařilo vytvořit rekord v nejdelší souloži pand. Se samicí Čen Čen kopuloval – na pandy – ohromných sedm minut a pětačtyřicet vteřin.

Dvojici při kopulaci natáčeli ošetřovatelé z Výzkumného centra pand velkých v S’Čchuanu (Sečuánu) v Číně. „Video jejich sexuálního kontaktu dokazuje, že Lu Lu je teď velkým tématem v celé zemi,“ píše čínský Lidový deník.

Pandy souloží většinou jen velmi krátce, v průměru třicet vteřin až pět minut. Kupříkladu pandí pár I Pao a Ťin Sin souložili jen minutu a dvacet sekund.

Pandí samice před pářením a během něj vydávají velmi hlasité a podivné zvuky. Samci vypouštějí z pachových žláz sekret, který má samice lákat a navnadit. Pandí říje trvá jen dva až čtyři dny jednou do roka. Ve volné přírodě se však dva jedinci „v náladě“ většinou minou. Proto jsou kopulace v divočině vzácné.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související