Kněz pořádal orgie s ochrankou papeže. Hrál v nich Jidáše

Velikost textu: AAA

13. 4. 2015

Lepší znesvěcení si katolická církev ani přát nemohla. Její dvaatřicetiletý kněz sloužící v Tarantu na jihovýchodě Itálie se totiž oddával homosexuálním orgiím. Souložil s muži ze Švýcarské gardy, která má chránit papeže. A co víc, v pornografií inspirovaných večírcích často hrál Jidáše Iškariotského, biblickou postavu, která udala Ježíše.

Kněz dojel na žárlivost jednoho ze svých milenců. Ten posbíral videa, fotky a důkazy z internetu, v nichž kněz vystupuje jako v perverzních choutkách si libující homosexuál.

Duchovní byl ihned zbaven svého poslání a laicizován. Mluvčí arcibiskupství z Taranta potvrdil, že dvaatřicetiletého muže z Roviga na severovýchodě Itálie suspendovali. Nicméně popřel, že by do případu byli namočeni i jiní duchovní.

Nezaměstnaný dělník, který kněze udal, pak deníku Corriere della Sera svěřil: „Potřeboval jsem duchovní pomoc. Řekl mi, že ho vzrušují mé fotky a požádal mě, abych mu poslal intimní fotku.“

Duchovní terapie pak prý probíhaly prostřednictvím Skypu, během čehož kněz dokládal talár a veškeré spodní kousky oděvu a ukájel se. Udavač tvrdí, že mu kněz vyprávěl o orgiích, které pořádal s dalšími kněžími a příslušníky Švýcarské gardy.

Zmíněný kněz, který nebyl součástí duchovenstva v Tarantu, ale byl členem řádu, byl odvolán z pastorální péče biskupem Filippem Santorem poté, co byla ověřena fakta. Duchovní už není týden v Tarantu. V dokumentech předložených církevnímu soudu nejsou žádné záznamy o jiných kněžích,“ uvedl mluvčí arcidiecéze z Taranta v rozhovoru pro Corriere della Sera.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související