Pánové, běžte si zaběhat: Budete mít víc spermií i přízně od žen!

Velikost textu: AAA

13. 4. 2015

Muži, kteří jsou schopni uběhnout alespoň půlmaratón, byli v děloze vystaveni vyšší koncentraci testosteronu. Díky tomu mají nejen výkonnější oběhovou soustavu a větší výdrž ve vytrvalostních sportech, ale také vyšší počet spermií v ejakulátu, více testosteronu, větší chuť na sex, jsou atraktivnější a! Mají více partnerek. Právě proto, že ty už po tisíce let vědí, že vytrvalostní běžec rovná se kvalitní mužský jedinec.

Doktor Danny Longman z Cambridgeské univerzity prokázal, že muži holdující běhu na dlouhé tratě byli skutečně vystaveni v děloze vyšší koncentraci testosteronu, mají více spermií v ejakulátu, výkonnější oběhovou soustavu a také větší sexuální pud.

„Důkazy o tom, že běžci na dlouhé tratě mají větší rozmnožovací potenciál, naznačují tomu, že ženy v naší minulosti, kdy jsme byli lovci a sběrači, byly schopny poznat ve výkonném běžci dobrého partnera pro rozmnožování,“ tvrdí doktor Longman.

Nejlepší běžci na dlouhé tratě mají delší prsteníček než ukazováček. Přitom poměr délky těchto prstů dokazuje, kolik testosteronu působilo na mužský plod v děloze. Čím více testosteronu, tím je prsteníček delší než ukazováček.

„Lidé jsou jako sprinteři beznadějní. Králíci, kupříkladu, jsou mnohem lepší sprinteři, i když jsou obézní a poměrně kulatí. Ale lidé jsou dokonale efektivní při běhu na dlouhé tratě, podobně jako vlci nebo divocí kojoti. My se potíme, zatímco většina zvířat se přehřívá,“ míní doktor Longman.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související