Maluje na díry v cestách PENISY. Úřady je rychle opraví, aby obrázek zakryly

Velikost textu: AAA

28. 4. 2015

Jistý muž z anglického Bury, předměstí Manchesteru, se rozhodl přinutit radnici opravit díry v komunikacích docela vtipným způsobem. Kolem výmolů v asfaltu maluje penis. Zatímco díra v cestě by zřejmě zůstala bez opravy dlouho do léta, penis radnice raději zakryje novým asfaltem. A tím vozovku opraví.

Jistý Wanksy, jak si autor penisů říká, tak dosáhl svého. „Ty díry by nikdo nezaplnil. Byly by tam ještě měsíce. Lidé by jezdili přes tu díru a zapomínali pořád na ni. Pak ale namalujete něco vtipného, všichni to vidí, a buď to hned opraví, nebo nahlásí,“ svěřil občan Bury deníku The Mirror.

Chování tohoto jedince je nejen hloupé, ale také neskutečně urážlivé pro občany. Uvědomil si ten člověk, na vteřinu alespoň, jak se musejí cítit rodiny s malými dětmi, když jsou konfrontováni s těmito obrázky na cestě do školy?“ vzkázal mluvčí radnice města Bury.

„Není to žádná fotka skutečné části těla, je to malůvka, umělecké dílo. Nahé tělo je věc, kterou umělci malují celou věčnost. Máme sochy, které nenosí oblečení. Je to umělecké vyjádření. Pokud vás uráží tohle, musíte být opravdu velmi prudérní,“ vzkázal radnici Wanksy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související