USA žijí polibkem gayů: Na obří obrazovce během zápasu baseballu

Velikost textu: AAA

11. 5. 2015

Občas mají malé spontánní projevy lidskosti větší účinek než velké kampaně bojující za rovnoprávnost. Důkazem je polibek dvou mužů v hledišti baseballové arény během zápasu mezi týmy Los Angeles Dodgers a Arizona Daimondbacks. Dva gayové si vyměnili pusu před kamerou a rozbouřili ovacemi celý stadion. Záběr se rychle začal šířit sociálními sítěmi a vyvolává především pozitivní odezvy.

Dva obyčejní fanoušci baseballu, kteří jsou zrovna také manželi, tak učinili v propagaci rovnoprávnosti všech bez ohledu na sexuální orientaci více než mnozí aktivisté bojující na ulici. Během zápasu kamera jezdila v hledišti a zabírala různé dvojice. Čtyři heterosexuální páry reagovaly na to, že jsou vidět na obří obrazovce vždy stejně, vyměnily si pusu. Pátý záběr kamery zamířil na dva muže. Neváhali a políbili se také.

Možná se jedná o nepodstatný projev spontánnosti, ale na Twitteru se rozhořela velká debata, podle níž záběr a především podpora davu tleskáním a jásáním znamená, že tolerance homosexuality v USA stále roste a že to tam s homofobií není tak špatné.

„Líbám svého manžela každý den. Není to nic velkého. Velkou věcí je to, co se stalo poté. Ovace. To je na tom to úžasné,“ svěřil Steven Simone-Friedland, jenž na zápas přišel s manželem Rickem, s nímž se před kamerou políbil.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související