Líheň pro nevěrníky: Na seznamovací aplikaci je čtvrtina lidí zadaná!

Velikost textu: AAA

13. 5. 2015

Svět gayů mnoho let ovládá seznamovací aplikace Grindr. Kritikové homosexuálům vyčítali, že ji používají k promiskuitě a shánění partnerů na jednu noc. Ale aplikace Tinder pro heterosexuály není o ničem jiném. Nejenže její členové většinou po seznámení skončí v posteli, ale čtvrtina z nich je navíc zadaná. Tinder je tak seznamkou pro nevěrníky.

Londýnská společnost GlobalWebIndex provedla průzkum mezi členy seznamky Tinder a zjistila, že čtyři z deseti jsou zadaní a mají jiný fungující vztah.

Aplikace Tinder umožňuje uživatelům vyhledávat v okolí jiné přihlášené uživatele. Zobrazují se buď jen ženy, nebo jen muži, případně obojí, podle zájmu uživatele. Každý profil přitom musí obsahovat fotku, kterou si uživatelé hodnotí. Když se dva uživatelé vzájemně zhodnotí pozitivně, můžou si pak napsat.

Seznamka je mnohem oblíbenější u mužů, jichž jsou tři na každé dvě ženy. Více než polovina žen v seznamce je zadaná a čtyřicet procent dokonce žije v manželství. Mezi muži je zadaná třetina a třiadvacet procent ženatých.

„Naznačuje to, že ženy jsou ochotnější prohlížet si zadané muže a takzvaně obhlížet výkladní skříně, co je k mání. Je jasné, že část uživatelů používá aplikaci k něčemu, k čemu určená není, tedy k nevěře,“ uvedl Jason Mander z GlobalWebIndex pro deník The Mail.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související