Na konzervativní škole, kde se nesmí o sexu ani mluvit, mají epidemii pohlavních chorob

Velikost textu: AAA

13. 5. 2015

Tak už to s těmi konzervativci bývá. Z náboženských či jiných důvodů zakazují sexuální výchovu a téma lidské intimity jim ježí ochlupení na těle. Jenže pak jsou to oni, kdo nejvíce znásilňují, mají nejvíce úchylek, nechtěných těhotenství a pohlavních chorob. Výsledky řady studií z celého světa teď podtrhuje případ jedné konzervativní školy z Texasu. Ta odmítá studenty učit pohlavní výchovu, nabádá je, aby o sexu nemluvili, a samozřejmě jim ho zakazuje. Jenže místo toho tam teď vypukla epidemie pohlavně přenosných chlamydií.

Učitelé na střední škole Crane High v Texasu znají jediné téma týkající se sexu – abstinence. Studentům neustále tvrdí, že se musejí sexu vyhýbat. Jenže ti za jejich zády promiskuitně souloží, takže se brzy po celé škole rozšířily chlamydie. Jedince, který toto bakteriální onemocnění nemá, aby pohledal.

Dvacet studentů už testovali pozitivně na přítomnost chlamydií v jejich pohlavních orgánech,“ píše New York Daily News.

„Takový počet nakažených začíná poukazovat na epidemii,“ uvedl mluvčí amerických Center pro kontrolu a prevenci chorob.

Trvalá abstinence všech sexuálních aktivit je preferovaná volba chování ve vztahu před svatbou pro všechny osoby školního věku… Abstinence je jedinou metodou, která je stoprocentně účinná v prevenci pohlavně přenosných chorob,“ uvádí škola na svém webu k tématu sexuální výchovy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související