Vídeňské semafory pro chodce mají gay symboly

Velikost textu: AAA

15. 5. 2015

Vídeň se stává přední gay metropolí světa. Páry stejného pohlaví tam radnice podporuje stále hlasitěji. Teď se kupříkladu na desítkách semaforů u přechodů objevují symboly dvou postaviček, které se drží za ruce. Symboly dvou mužů či dvou dívek doplňuje srdíčko.

Tam, kde známe zeleného pochodujícího či červeného stojícího panáčka, jsou ve Vídni k vidění dva panáčci či dvě panenky. Milenci stejného pohlaví v červené barvě (Stůj!) stojí vedle sebe a drží se za ruce, nebo v zeleném světle (Jdi) se vedou za ruku jeden za druhým. Oba symboly doplňuje srdíčko.

Vídeň takto změnila už 120 semaforů na přechodech pro chodce. Souvisí to s finále Eurovize, které letos hostí. Na semaforech jsou však také páry heterosexuální. „Propagujeme tím rovnoprávnost a otevřenost našeho města,“ uvedl mluvčí vídeňské radnice.

Ačkoli pravicoví konzervativci označili semafory za zbytečné mrhání peněz, mluvčí vídeňské radnice s tím nesouhlasí. „Neobvyklé symboly přitahují pozornost řidičů a chodců, takže zvyšují bezpečnost provozu,“ dodal.

Finále Eurovize proběhne ve Vídni 23. května. Účastní se ho čtyřicet zemí světa.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související