Aplikace pro NEVĚRNÍKY šíří epidemii HIV, syfilidy a kapavky!

Velikost textu: AAA

28. 5. 2015

Aplikace Grindr a Tinder usnadnily hledání partnerů promiskuitním lidem. Mobilní program vyhledává uživatele v nejbližším okolí a nabízí jim možnost anonymně se oslovit na základě vzájemných sympatií. Grindr pro homosexuály a bisexuály i Tinder pro heterosexuály slouží především k hledání protějšků pro nezávazný sex na jednu noc. Nechráněným promiskuitním sexem se ale šíří pohlavní choroby – syfilida, kapavka a HIV. Vědci z USA tvrdí, že právě obě aplikace zvyšují nákazu těmito pohlavními chorobami.

Syfilidy kvůli Grindru a Tinderu přibylo podle amerických vědců v jejich zemi o devětasedmdesát procent, kapavky o třicet procent a HIV téměř o třiatřicet procent. Ale podobné trendy jsou po celém světě, zvláště v Evropě.

Tyto aplikace jsou přímo povinny šířit poselství o bezpečnějším sexu a nabádat k obezřetnosti a používání kondomů,“ míní epidemioložka z Rhode Islandu Nicole Alexanderová-Scottová.

„Seznamovací aplikace dávají lidem mnohem více příležitostí potkat potenciální partnery, je to snazší než dříve. My teď sledujeme především jejich vliv na zdraví homosexuálních mužů,“ uvedla v rozhovoru pro deník The Mail britská expertka na prevenci přenosu pohlavních chorob doktorka Rosemary Gillespieová.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související