Napoleon nebyl malý muž, měl jen malý penis

Velikost textu: AAA

22. 6. 2015

Život jednoho z největších vojevůdců přelomu osmnáctého a devatenáctého století je opředen řadou mýtů, které z kultury zřejmě už nikdo nevykoření. Napoleon Bonaparte nebyl v žádném případě malým mužem – pokud se jedná o vzrůst – ačkoli dodnes ho považujeme za malého muže a komplex malých mužů označujeme jako napoleonský. Britská propaganda dokázala z člověka vysokého 1,68 centimetru učinit téměř trpaslíka. Muž na tu dobu průměrné výšky měl však jiný problém, malý pyj.

O tom ale krom jeho sexuálních partnerek nemohl tušit nikdo. A bylo jasné, že v té době nemohl nikdo otevřeně hovořit o tom, že má Napoleon malý pyj. Třebaže by tuto informaci měl osobně ověřenu. Mohl však tvrdit, že je malým mužem, protože pánové si mužství často stavějí na velikosti svého přirození. A tehdy zřejmě došlo k záměně „malosti“ týkající se penisu za „malost“ týkající se výšky. Jenže 1,68 centimetru bylo na přelomu osmnáctého a devatenáctého století hodně. Naopak většina Napoleonových i britských vojáků byla dokonce menší.

A jak velký penis slavný francouzský vojevůdce a císař měl? Urolog z New Jersey, který jeho penis prý získal v roce 1977, tvrdil, že v klidu měří necelé čtyři centimetry. To je rozměr opravdu podprůměrný. Po Napoleonově smrti byla provedena na jeho těle pitva, při níž lékař odebral srdce, žaludek a právě také genitálie. Ty se naložené ve formaldehydu dostaly až do soukromých rukou sběratelů z USA.

Dnes je majitelkou císařova pyje Evan Lattimerová, která ho zdědila po otci, věhlasném americkém urologovi Johnu J. Lattimerovi. Ten jej získal v dražbě v Paříži v roce 1977. „Koupil ho, nikdy ho nikomu neukázal, nikdy o něm nikomu neřekl. Jen ho vzal a strčil do stolu, kde ležel,“ tvrdila Lattimerová v pořadu televize Channel 4.

Ve čtvrtek 18. června uběhlo dvě stě let od finální porážky Napoleona v bitvě u Waterloo. Poté ho britská armáda odvezla na ostrov svaté Heleny, kde 5. května 1821 zemřel.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související