Mrazivá budoucnost: Za 50 let budeme souložit s roboty!

Velikost textu: AAA

7. 8. 2015

Lidé se do fiktivních postav, románových či filmových hrdinů, hvězd a slavných osobností zamilovávali odnepaměti. Situace se však může ještě zhoršit s příchodem robotů a postav virtuální reality. Jejich zhmotnění a dokonalost předčící lidskou nedokonalost povedou k tomu, že stále více lidí bude milovat spíš je než živé osoby z masa a kostí. Přední britská psycholožka tvrdí, že do padesáti let budou také zcela běžné sexuální aktivity s roboty.

Doktorka Helen Driscollová se zabývá psychologií sexuality a vztahů a zajímá se především o vývoj tohoto fenoménu v měnící se společnosti. „Už kolem roku 2070 budou sexuální poměry s roboty běžné, ačkoli budou vnímány jako primitivní,“ míní doktorka Driscollová.

„Moderní technologie umožní lidem, aby se figuríny staly živými. Máme tendenci přemýšlet o problémech jako virtuální realita a robotický sex v kontextu současných norem. Ale když si uvědomíme, jaké společenské normy týkající se sexu platily před sto lety, je jasné, že se rapidně a radikálně změnily,“ dodává Driscollová z University of Sunderland.

Především touha po dokonalosti je člověku vlastní od pradávna. Jenže zatím příroda dokonalé jedince moc neprodukovala. Člověk si je však může tvořit ve virtuálním světě a budou velkým lákadlem pro ty, jimž chybující a nedokonalí lidé z masa a kostí nevyhovují.

„Fakt je, že lidé se už dnes zamilovávají do fiktivních postav, nicméně nemají žádnou možnost, jak se s nimi potkat a být v kontaktu,“ vysvětluje Driscollová. Podle ní může pomoci virtuální milenec či robot těm, kteří partnera dlouhodobě nemůžou najít nebo o něho po mnoha letech přijdou.

Lidstvo však bude stát před novými problémy. Bude sex s robotem či virtuální postavou nevěrou. A budeme si je moct brát jako manžele?

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související