Muž pomaloval celou prodejnu IKEA penisy. Použil k tomu její tužtičku

Velikost textu: AAA

24. 8. 2015

Tato zpráva jistě bude patřit mezi kuriozity, nad nimiž většina čtenářů zakroutí hlavou a pomyslí si, že je opravdu okurková sezóna. Nicméně většinu Dánů teď baví. Týká se jistého muže z jejich země, který si krátil nudný čas při nakupování v pobočce IKEA dost nekonvenčně. Využil jedné z tisíců nabízených tužtiček. Ovšem on si nečinil poznámky o rozměrech a umístění vystavené zboží, ale maloval jimi na nábytek, zdi a další zařízení mužské pohlavní údy. Za vandalismus byl odsouzen a už nikdy nesmí do IKEA.

Jednatřicetiletého muže z Aalborgu chytili při činu zaměstnanci obchodního domu a ti ho také předali policii.

„Namaloval kolem třiceti penisů na zdi, pulty a nábytek po celém obchodě,“ uvedl mluvčí jutlandské policie Rikke Poulsen v rozhovoru pro Berlingske News Bureau.

Muž odmítal při výpovědi, že by byl autorem všech pyjů. Tvrdil, že se inspiroval anonymním autorem, který je tvořil před ním, a že on přimaloval jen pár kousků.

„Muž přiznal, že jich pár namaloval, ale ne všech třicet. Nebyl v předchozí době stíhán ani trestán a vysvětlil, že se toho dopustil jen proto, že už viděl stejné obrázky v IKEA. Litoval svých činů, ale to nemění fakt, že se dopustil trestného činu vandalismu,“ dodal Poulsen.

Dán dostal doživotní zákaz navštěvovat pobočky IKEA a byl odsouzen k dvaceti dnům ve vězení s odkladem výkonu trestu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související