Muži vs. ženy: Kdo je sexuálně pružnější?!

Velikost textu: AAA

26. 8. 2015

Není snad slavné ženy, která by neměla za sebou milostný poměr také se ženami. Angelina Jolie, Cara Delevingne, Amber Heard či Cynthia Nixon jsou jen několika z mnoha slavných žen, které žily či žijí ve vztahu s ženami i muži. Podle vědců z Indiany je to proto, že ženská sexualita je mnohem pružnější a ženy jsou jaksi flexisexuální. Bisexualita je u nich mnohem běžnější než u mužů, kteří se striktněji vyhraňují buď jako heterosexuálové, nebo jako homosexuálové.

„Výzkumy dokazují, že ženská sexualita je mnohem pružnější a přizpůsobivější než ta mužská,“ tvrdí Elizabeth McClintock z University of Notre Dame v Indianě.

Její studie zahrnuje sledování pěti tisíc žen a čtyř tisíc mužů v období od puberty po konec mladé dospělosti. Během tohoto období byli všichni několikrát zpovídáni, aby hodnotili svou sexuální orientaci a zkušenosti.

V průběhu dvanácti let od šestnácti po osmadvacet roků věku se sexualita nejvýrazněji měnila u žen. Ženy mnohem častěji volily jako definici své orientace slovo bisexuální, dalšími volbami bylo: stoprocentně heterosexuální, hlavně heterosexuální, hlavně homosexuální, stoprocentně homosexuální. Ženy také třikrát častěji svou orientaci v průběhu dvanácti let změnily.

Podle McClintock ženskou sexualitu uvolňuje především mužská sexuální fantazie. Pánové totiž rádi sní o sexu a intimní blízkosti dvou žen, vzrušuje je to. Zatímco dva líbající se muži jsou přijatelní většinou jen pro homosexuály, zlomek heterosexuálních žen a mizivé procento heterosexuálních mužů. Takže bisexuální ženy se necítí být inhibovány společností.

Bisexualita se u žen vyskytuje častěji ve vyšším věku. Čím jsou starší, tím ochotněji připouštějí také náklonnost ke stejnému pohlaví.

„Muži jsou jen velmi zřídka přitahováni oběma pohlavími. Mužská sexualita je v tomto smyslu mnohem rigidnější. Když je muž přitahován jedním pohlavím, romantická událost jen výjimečně změní jeho sexuální identitu. Naopak přátelství a silná citová náklonnost může ženu přimět k přehodnocení své orientace,“ tvrdí doktorka McClintock.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související