Muž požádal o ruku přítele v kostele, který odporuje manželstvím homosexuálů

Velikost textu: AAA

31. 8. 2015

Texasan Trevor Harper je nejen gayem, ale také silně věřícím křesťanem, jemuž je nejbližší duchovní praxe první sjednocené metodistické církve. Do kostela této církve chodí s přítelem Davisem Covinem už dva roky. Když tak v červnu letošního roku začal platit v celých USA zákon dovolující manželství také dvěma osobám stejného pohlaví, začali plánovat svatbu. Jenže jejich církev manželství osob stejného pohlaví odmítá a zakazuje jakékoli duchovní obřady podporující gaye a lesbičky v jejich svazcích. Harper ale před celou kongregací v neděli během mše poklekl a požádal Davise o ruku.

Ačkoli se on i jeho přítel, s nímž žije od roku 2006, začali třást, dočkali se nakonec ovací a potlesku. Jejich svazku fandí i duchovní, kteří mají vedením církve nařízeno, aby manželství dvou osob stejného pohlaví nepodporovali.

Reverend John Wright však s touto politikou nesouhlasí a Trevorovi s přípravou žádosti o ruku pomohl. Davis přitom celou dobu nic netušil.

„Ačkoli odporuje naše církev manželství dvou osob stejného pohlaví, nezakazuje věřícím, aby na půdě kostela požádali o ruku. Tak jsem toho využil,“ vysvětlil Harper v rozhovoru pro Austin Times.

Dojatý Davis odpověděl na nabídku k sňatku kladně a oba se pak dočkali veřejných ovací.

„Tahle církev pro nás oba byla první, v níž jsme dokázali žít neskrytě jako partneři,“ uvedl Harper pro Buzzfeed News.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související