Měli jste 9 sexuálních partnerů? Pak jste spali se 4 miliony osob!

Velikost textu: AAA

16. 9. 2015

Promiskuita už mnoho let není tabu. Užívat si sex s různými partnery není většinou západoevropské populace vnímáno jako něco nevhodného. Pomineme-li však morální aspekty promiskuity, zůstává velké riziko zdravotní. Pohlavní nemoci se vesele šíří a zdravotníci bijí na poplach. Upozornit na hrozby střídání partnerů se teď pokouší také britská lékárna Lloyds, která vytvořila interaktivní kalkulačku. Z ní se člověk dozví, kolik měl sexuálních partnerů. A jestli jich měl dnes průměrných devět, tak si pak musí uvědomit, že souložil nepřímo se čtyřmi miliony osob.

Je to jednoduché. Každý z devíti partnerů měl totiž také několik sexuálních partnerů. A ti měli zase několik partnerů a ti zase několik dalších atd. Tím se síť rozprostře na ohromné čtyři miliony osob. Samozřejmě s každým dalším jedincem – a čím je navíc starší – roste počet nepřímých sexuálních partnerů. Každý sexuální partner přitom nese na sobě bakterie a viry (škodlivé a i neškodné) všech partnerů, kteří spali s ním i jejich sexuálních partnerů.

Pokud má člověk devět paniců či panen, tak vyhrál. Ti jsou pohlavně neposkvrněni a nakazit tedy dotyčného nemají čím. Jenže v době uvolněné morálky a promiskuity najít někoho, kdo neměl víc než jednoho pohlavního partnera, je jako hledat v oceánu zlatou rybku.

Kalkulačka Sex Degrees of Separation má upozornit na jediné. „Riziko nákazy pohlavně přenosnými chorobami roste exponenciálně s každým novým partnerem. Ale důležité je si uvědomit, že vás neohrožují jen přímí sexuální partneři, ale také partneři partnerů a partneři jejich partnerů atd. To jsou nepřímé sexuální vztahy,“ uvedl mluvčí společnosti Llodys Pharmacy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související