Nejlepší lék na strach z létání? Kvalitní sex noc předem

Velikost textu: AAA

18. 9. 2015

Lidé se snaží fobii z létání tlumit různě. Sázejí na hypnózu či sedativní prášky. Jenže bývalý stíhací pilot pracující v současnosti jako terapeut pro osoby s fobiemi z létání Tom Bunn má prý osvědčený recept. Ten je navíc velmi levný, příjemný a má jen samé pozitivní účinky. Je to sex. Podle něj kvalitní milování před odletem pomůže zmenšit úzkostný strach z létání jako nic jiného.

„Měl jsem klienta, který mi říkal, že má chorobný strach z létání už sedm let. Pokaždé, když měl letět, byl úplně k ničemu, jen jednou tomu bylo jinak, než se vrátil domů z pracovní cesty, tak se s někým vyspal. Tedy říkal, že se té noci nevyspal vůbec. Ale celou ji prosouložil a z postele odběhl rovnou do letadla, tehdy odletěl domů naprosto bez obav,“ tvrdí Bunn, zakladatel programu SOAR pomáhajícího lidem s fobiemi z létání.

Sex pomáhá lidem také s posttraumatickým syndromem, kdy zažívají úzkosti, deprese a strachy kvůli extrémně stresujícímu životnímu zážitku. Orgasmus pomáhá ulevovat od nutkavého vzpomínání na trauma.

Podle Bunna také osoby, které jsou velmi náchylné ke stresu a které prožívají stres téměř denně, bývají těmi, kdo mají strach z létání.

Vědci z Massachusetts zjistili, že mozek se lépe zotavuje z posttraumatického syndromu, když se v něm zvýší hladina hormonu štěstí – serotoninu. A ta se vylévá do mozku právě po sexu. Navíc se po souloži v těle vytváří jiný hormon, oxytocin, který prohlubuje důvěřivost a přátelské city. Oxytocin navíc pomáhá oslabit ty části mozku, kde se vytvářejí vzpomínky na hrůzné zážitky.

Sex sice nepomůže úplně všem cestujícím, kteří se chystají na cestu letadlem, ale může pomoci těm, kteří mají úzkosti při létání či slabou fobii,“ míní Bunn.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související