Španělský premiér – hlasitý odpůrce manželství homosexuálů – bude svědčit na svatbě gayům

Velikost textu: AAA

18. 9. 2015

Španělský premiér a předseda tamní Lidové strany Mariano Rajoy je prý nechutným pokrytcem. Tak o něm hovoří španělská média, která zveřejnila informaci, že hlasitý odpůrce manželství homosexuálů, které jsou ve Španělsku legální už deset let, bude v pátek 18. září svědčit na svatbě svého homosexuálního kamaráda.

Když v roce 2005 prošla ve Španělsku novela zákona o manželství s tím, že do něj smějí vstupovat dvě osoby bez ohledu na pohlaví, Mariano Rajoy prohlásil: „Manželství vždy bylo institucí mezi mužem a ženou!“

Ale to není vše. V roce 2005 tento konzervativní politik požadoval zákaz manželství dvou osob stejného pohlaví u španělského Ústavního soudu. Navzdory tomu, že většina Španělů novelu zákona schvalovala.

V pátek 18. září si svého přítele Josemu Rogrígueze rozhodl vzít Javier Maroto, člen lidovců a bývalý starosta Vitorie. Svatba proběhne právě v baskické Vitorii.

Ministr vnitra Jorge Fernández Diaz zuří a vyzval premiéra, aby před volbami neriskoval a na svatbu nechodil. Maroto sám prohlásil, že na účasti premiéra netrvá, aby neublížil straně.

„Mariano na devětadevadesát procent na svatbu půjde,“ tvrdí příbuzní premiéra v rozhovoru pro El Mundo.

Andrea Levy, který kandiduje za lidovce v letošních volbách v Katalánsku, deníku El Mundo potvrdil, že předseda strany na svatbu půjde určitě, protože je Marotovým svědkem.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související