Potvrzeno: Malí muži mají méně sexuálních partnerek!

Velikost textu: AAA

6. 10. 2015

Malí mužové mají v průměru jen pět sexuálních partnerek, zatímco muži průměrné a vyšší postavy sedm. Zajímavé také je, že méně sexuálních partnerů mají rovněž modelky. Tedy ženy, které jsou podvyživené. Proč tomu tak je, se vědci jen dohadují, nicméně příčinou může být to, že podvyživené ženy často trpí mentální anorexií.

„Muži, kteří jsou menší než průměrné postavy, mají méně sexuálních partnerek než ti muži, kteří jsou vyšší než oni,“ tvrdí psychologové z Chapmanovy univerzity v Kalifornii.

Z průzkumu mezi šedesáti tisíci heterosexuálů také vyplývá, že výška a váha jsou rozhodující v úspěchu při hledání sexuálních partnerů. Nejvíce partnerek mají muži nadprůměrné výšky a středních hodnot BMI, které odpovídají normální postavě. Podvyživení muži a ženy mají přitom méně partnerů než lidé průměrné postavy a lidé s obezitou. Také velmi malí mužové jsou počtu partnerek výrazně podprůměrní.

„Výzkum opět dokazuje, že ženy dávají přednost těm mužům, kteří jsou o něco vyšší než ony samy,“ tvrdí profesor psychologie David Frederick z Chapmanovy univerzity.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související