Miliardář šokoval svět: Mám pět dětí, ale jsem gay!

Velikost textu: AAA

9. 10. 2015

Druhý nejbohatší Nor Stein Erik Hagen se ve svých devětapadesáti letech rozhodl přiznat k tomu, že je gay. A zvolil si k tomu norský televizní pořad, který sledují pravidelně dva miliony diváků. Miliardář vlastnící řetězec diskontních supermarketů RIMI v pořadu Skavlan televize NRK tvrdil, že s homosexualitou se smiřoval dlouho během dospělosti. Má pět dětí a byl dvakrát ženatý.

„Uvědomil jsem si, že jsem gay, až v pozdní dospělosti. Když jsem byl dvacátník, nevěděli jsme, co to je. Slyšeli jsme o tom, ale nikdy jsme si to nespojovali se sebou,“ uvedl Hagen.

Jeho majetek se dnes odhaduje na 4,3 miliardy dolarů – asi 104 miliardy korun. A je prý druhým nejbohatším gayem planety. Před ním je David Geffen s 6,9 miliardami dolarů a těsně za ním spoluzakladatel společnosti PayPal Peter Thiel s 2,8 miliardy dolarů.

Hagen byl ženatý dvakrát, má pět dětí a s druhou manželkou Mille-Maire Treschowovou se rozešel před třemi roky.

„Říct, že jsem homosexuál, není správné. Jsem bisexuál a všechny v rodině, mé přátele a ty, kteří mě znají, to nepřekvapí. To stejné platí pro ty, s nimiž jsem byl ženatý, včetně Mille-Marie Treschowové. Věděla to. A nebyl to důvod k rozchodu,“ prohlásil Hage v rozhovoru pro deník VG.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související