Vatikán »léčí« homosexuální kněží v utajeném klášteře!

Velikost textu: AAA

8. 10. 2015

Klášter Venturini v italském Trentu je zřejmě vysněným místem nejednoho homosexuála, který si navenek svatý domov mnichů představuje jako svatyni sexuálních orgií. Za zdmi této duchovní pevnosti jsou prý uzavřeni kněží cítící silnou náklonnost právě k příslušníkům svého pohlaví. Mají se tam homosexuality zbavit. Těžko říct, zda se spíš skutečně mezi sebou neobšťastňují. Do kláštera je však prý posílá sám Vatikán, pokud na jejich homosexualitu přijde.

Podle bývalého katolického kněze Maira Bonfanteho, který se přiznal k homosexualitě v roce 2012, se za zdmi kláštera Venturini nacházejí také pedofilní kněží, alkoholici a závislí na drogách. „Léčí tam všechny, kdo projevují nevhodné sexuální tendence,“ tvrdí Bonfante v rozhovoru pro deník La Repubblica.

„Je to místo, kde vám pomohou znovu objevit vaši cestu. Chtěli mě tam léčit. Odmítl jsem odejít,“ tvrdí Bonfante, jehož prý církev kvůli tomu zbavila kněžství.

„Kněží sem místo toho přicházejí na určité období výcviku a osobní reflexe… samozřejmě, jsme tu pro to, abychom jim pomohli. Většina těch kněží, kteří sem přicházejí, trpí depresemi,“ tvrdí představený kláštera otec Gianluigi Pastò. Vatikán odmítl Bonfanteho nařčení komentovat.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související