Pánové, chcete lepší erekci? NEHULTE!

Velikost textu: AAA

7. 10. 2015

Mnozí mužové, kteří holdují marihuaně nebo ji alespoň zkusili, se budou chlubit tím, že jim droga pomohla vydržet při souloži mnohem déle. Pravdou je, že THC oddaluje schopnost dosáhnout orgasmu. To u některých jedinců s předčasnou ejakulací může být výhoda. Jenže. Kouření marihuany působí negativně na jiný aspekt mužské potence – erekci.

Nové výzkumy u zvířat dokazují, že konopí má inhibiční účinky na určité receptory uvnitř topořivé tkáně penisu. Což v překladu znamená, že může dosažení erekce zpomalovat, zhoršovat či přímo znemožnit.

Studie na zvířatech dokazují, že marihuana je rozhodně spíš sexuálním inhibitorem – tedy brzdí a zhoršuje funkce – než by je podporovala.

„Nemůžeme u této drogy vyloučit ani to, že jednoduše mění vnímání času. Jinými slovy, sex se může jevit jako delší, když jste sjetí, ale celková doba strávená sexem se nemusí lišit od té, když jste střízliví,“ míní doktor Justin Lehmiller, sexuolog a psycholog z Purdue University v Indianě.

Podle Lehmillera může malé množství drogy podané občas působit na sex pozitivně. Tedy tím, že uleví od stresu a uvolní psychiku. Je to podobné jako s alkoholem. Troška člověka uvolní a erekci a sexuální funkce neoslabí. U většího množství ale už působí negativně. A s marihuanou to bude zřejmě obdobné. Malé množství občas nemusí sexuální funkce oslabit výrazně, větší množství a pravidelné užívání může sexuální funkce poškozovat.

„Muži, kteří kouří marihuanu denně, trpí poruchou erekce třikrát častěji než ti, kteří ji nekouří vůbec,“ dodává Lehmiller.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související