Vyhoďte krémy proti vráskám. "Obyčejné" sperma brzdí stárnutí!

Velikost textu: AAA

13. 10. 2015

Izraelští vědci prokázali, že spermidin – přirozeně se ve spermatu vyskytující polyamin – skutečně omlazuje lidské buňky, brzdí vnitřní hodiny, zpomaluje tak stárnutí a chrání člověka před rakovinou, Alzheimerovou či Parkinsonovou chorobou. Ti, pro něž je představa polykání vlastního či cizího spermatu nepřijatelná, ale existuje i jiná možnost. Spermidin se nachází třeba také v zeleném hrášku a sýrech s modrou plísní.

Vědci z Weizmannova institutu v Izraeli prokázali, že spermidin zpomaluje vnitřní hodiny řídící se podle cirkadiánních rytmů. Tím chrání člověka před stárnutím, omlazuje buňky a brání vzniku rakoviny a degenerativních onemocnění.

Dr Gad Asher v laboratorních testech s hlodavci zjistil, že podávání polyaminu spermidinu vedlo k zpomalení biologických procesů v těle zvířat, ty tak výrazně pomaleji stárly, měly méně nemocí a byly životaschopnější.

„Schopnost opravit vnitřní hodiny jednoduše prostřednictvím podávání určité látky výživou, tedy podáváním polyaminu, je vzrušující a zřejmě to má skvělý klinický potenciál,“ tvrdí doktor Asher.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související