Výrobce kondomů chce zavést smajlíka na „kondom“

Velikost textu: AAA

24. 11. 2015

První den dvanáctého měsíce roku je tradičně Světovým dnem AIDS. A výrobce latexové ochrany, nejspolehlivější metody ochrany před nákazou virem HIV při souloži, společnost Durex žádá po sociálních sítích a provozovatelích mobilních aplikací, aby do všech komunikačních prostředků zařadili nový emotikon. Ten by měl představovat kondom.

Durex zahájil mezinárodní kampaň na podporu nového emotikonu, který by mohl přímo v textu podporovat bezpečný sex. A změnit by to měla společnost Unicode Consorium, která zavádí nové emotikony do všech možných komunikátorů na internetu a v mobilech. Durex sám na společnost apeluje, aby při příští aktualizaci představila mezi tzv. smajlíky také kondom.

„Oficiální emotikon bezpečného sexu by umožnil mladým lidem překonat pocit studu, který se pojí s diskuzí o bezpečném sexu,“ uvedl mluvčí společnosti Durex v rozhovoru pro deník The Independent.

Užívání kondomu a jeho nasazování je pro mnoho mladých lidí stále tabuizované téma, o němž se stydí hovořit. Přitom právě otevřená diskuze podporuje užívání této ochrany, která jako jediná spolehlivě chrání před nákazou pohlavními chorobami včetně HIV způsobujícím onemocnění AIDS.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související