Kam se hrabe Woodstock! Seznamovací aplikace může za explozi infekce HIV!

Velikost textu: AAA

5. 12. 2015

Když před časem některá média informovala o studii, podle níž seznamovací aplikace typu Grindr a Tinder můžou za epidemii HIV, majitelé těchto aplikací prskali a vyhrožovali žalobami. Teď ale musejí žalovat přímo OSN. Jejich zpráva totiž jasně tvrdí, že právě Grindr a podobné seznamovací aplikace pro gaye můžou za explozivní nárůst infekce virem HIV především u adolescentů ve věku patnáct až devatenáct let.

Aplikace totiž umožňují velmi snadné a diskrétní seznámení kvůli sexu, který mladí lidé provozují velmi často rizikově. Právě nevyzrálost a nedostatek zkušeností a špatný úsudek je vedou k ignoraci chráněného sexu, který jediný snižuje riziko nákazy pohlavními chorobami včetně viru HIV.

„Exploze seznamovacích aplikací pro gaye na chytrých telefonech rozšířila možnosti náhodného sexu jako nikdy dříve, mobilní aplikace ve stejné čtvrti, ne-li přímo ulici, může odhalit jiné gaye a zprostředkovat okamžité sexuální setkání jen několika málo dotyky displeje,“ píše ve zprávě OSN.

Za posledních pět let přitom prudce vzrostl počet infikovaných především v Evropě a Severní Americe. Nejvíce právě ve věkové kategorii patnáct až devatenáct let, která je fyzicky a sexuálně velmi atraktivní pro celou gay komunitu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související