Chcete ztrojnásobit jeho plodnost? Chtějte do hodiny druhý sex!

Velikost textu: AAA

5. 12. 2015

Pokud se páry snaží počít dítě, měly by souložit pokaždé alespoň dvakrát za sebou. Když muž do ženy ejakuluje dvakrát po sobě v rozmezí jedné hodiny, šance na početí potomka se u něj ztrojnásobí. Za předpokladu, že je žena zdravá a problémy s plodností má on.

Vědci z Nemocnice North Middlesex v Londýně zjistili, že abstinence při snaze o početí není dobrou strategií. Většinou se doporučuje, aby muži tři dny neejakulovali, než se pokusí o početí. Ale přitom pokud kopulují podruhé během hodiny, šance na početí se zvýší třikrát. A je jasné, že v tom případě ovlivňuje početí právě druhá ejakulace.

Londýnští odborníci ale mají i jiný důkaz. Odebírali vzorky spermatu u mužů, kteří mají snížený počet spermií v ejakulátu. U některých odebrali dva vzorky během jediné hodiny. A použili sperma z druhého vzorku. V takovém případě byla úspěšnost početí dvacet procent, zatímco u prvního ejakulátu jen šest procent.

„Stále tady koluje tolik mylných informací. Lidé stále myslí, že když chtějí mít dítě, měli by si střádat spermie, když ve skutečnosti nízká frekvence ejakulace je pro muže špatná a snižuje kvalitu spermatu. Čím čerstvější sperma je, tím lépe,“ vysvětluje doktor Jackson Kirkman-Brown z University of Birmingham.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související