Ženy věří více gayům než kamarádkám

Velikost textu: AAA

4. 12. 2015

Evolučních teorií pro to, proč homosexualita z živočišné říše nezmizela, je mnoho. U člověka existuje hned několik výhod. Jednu popsali psychologové z Texasu. Homosexuální muži jsou totiž pro heterosexuální ženy mnohem cennějšími kamarády než jejich ženské kamarádky.

Jednak jsou to stále muži, kteří poskytují ženě jiný, mužský pohled na věc. A za druhé neusilují o stejné muže, nejsou jejich konkurentkami jako heterosexuální kamarádky. Takže jim mohou ženy daleko více věřit. Gayové se většinou nesnaží spát ani se svou kamarádkou, a nemají možnost spát ani s jejím přítelem.

Pokud jde o radu nebo vztahy, heterosexuální ženy věří mnohem více gayům než heterosexuálním mužům a svým kamarádkám,“ tvrdí psychologové z University of Texas.

„Tahle řada výzkumů poskytuje nové experimentální důkazy, že na přátelství gaye a ženy je mnohem více, než co známe z televize. Určité sociálně psychologické procesy pomáhají pohánět tyto vztahy ve skutečném životě,“ tvrdí profesor Eric Russell z University of Texas.

Při experimentálních výzkumech bylo prokázáno, že heterosexuální ženy věří mnohem více gayům než svým vrstevnicím s ohledem na otázky týkající se vztahů a randění. Proč? Ženy představují konkurenci. Homosexuální muži jen mizivou. A heterosexuální muži jsou na tom samozřejmě nejhůře, protože o ně jde. Takže radit se s nimi o vztazích s muži je jako radit se ďáblem, jak na ďábla vyzrát.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související