Chcete mít raději své vlastní tělo? Začněte chodit na kurzy AKTŮ!

Velikost textu: AAA

10. 12. 2015

Ve světě posedlém dokonalou postavou a proporcemi vyvolává pohled na vlastní tělo rozpaky a nespokojenost ve většině lidí. Srovnávají se totiž s vyumělkovanými obrázky z médií a internetu. Pomoci vytvářet realističtější vnímání vlastního těla a být s ním spokojenější může také kurz malování či kresby aktů. Zírání na pózující osobu, která má většinou průměrné tělesné křivky, totiž člověka uklidňuje.

Psychologové z Anglia Ruskin University v Cambridgi zjistili, že osoby, které začnou navštěvovat výtvarné kurzy, na nichž se učí malovat či kreslit pózující nahou lidskou postavu, mají po skončení kurzů vyšší sebevědomí a jsou spokojenější sami se sebou. Při experimentálním výzkumu se 138 muži a ženami prokázali, že po skončení kurzů se spokojenost s vlastním tělem zvýšila o pětadvacet procent.

Malování a kresba živého aktu může být dobrou možností, jak propagovat zdravější vnímání tělesné krásy,“ tvrdí profesor Viren Swami.

Účinek je přitom silnější u žen.

„To může být také tím, že malování je vnímáno jako ženská aktivita, nebo také tím, že častěji na kurzech pózují ženy, takže muži si vztah k vlastnímu tělu v tom případě nezlepší,“ vysvětluje profesor Swami.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související