Drsná seznamka jen pro hezké: Počítač řekne, jak atraktivní obličej máte

Velikost textu: AAA

7. 1. 2016

Švýcarská seznamovací aplikace BLINQ je vědecky krutá k vizáži svých členů. Fotky jejich obličeje totiž podrobí počítačové analýze, která rozhodne, do jaké míry je tvář z vědeckého hlediska atraktivní. S negativním vyhodnocením se musejí dotyční smířit a doufat, že na vizáži protějškům zase tolik záležet nebude.

Aplikaci pro chytré telefony a tablety vyvinuli ve spolupráci s Curyšskou univerzitou, kde se analýzou rysů obličeje pomocí umělé inteligence dlouhodobě zabývají. Analýza počítá s tím, co je evolučně považováno za ideální tvar a rozložení a co také člověka nejvíce přitahuje. Ale opírá se jen o švýcarské členy seznamky, takže je rasově a kulturně nespravedlivá.

Vyhodnocení pak zatřídí každý obličej do kategorií: Hmm... (No…), OK (Dobrá), Nice (Hezké), Hot (Sexy), Stunning (Oslnivé) a Godlike (Božské).

„Prosím, mějte na paměti tyto body, když používáte tento nástroj. Atraktivita je vysoce subjektivní a její vnímání se liší kulturně. Náš algoritmus je založen na obrázcích členské základny BLINQ, která primárně pochází ze Švýcarska. V jiných částech světa může být vnímání krásy odlišné. Neukazujeme výsledky nezletilým. Prosím, používejte tento nástroj pouze tehdy, když jste dospělí. Nahrané obrázky neukládáme. Užijte si to a neberte výsledky tak vážně,“ píše se na seznamce.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související