Dali jste si ráno velké kafe latte? Pak musíte souložit aspoň 38 minut!

Velikost textu: AAA

1. 2. 2016

Britští politikové uvažují o tom, že na potravinách začnou uvádět výrobci nejen energetický obsah, ale že to pro snazší chápání běžného jedince převedou na čas, který je třeba strávit různými fyzickými aktivitami, aby člověk potravinou přijatou energii spálil. Pokud by se vyjadřovala tato hodnota v době strávené intenzivním sexem, na běžné kafe latte s cukrem by bylo potřeba osmatřicet minut soulože a na mrkvový dort k tomu další tři hodiny.

Přepočítat energetický obsah některých potravin na pohybové aktivity se podařilo britskému deníku The Mail. Ten vychází z jednoduché rovnice – energetického obsahu potraviny děleno kilokaloriemi, které průměrný jedinec vynaloží za minutu rychlé chůze, běhu, hry tenisu či soulože.

Nicméně je třeba si uvědomit, že čísla jsou pouze orientační. Lidé se liší v rychlosti spalování (metabolismu) nejen podle pohlaví a věku, ale také podle genetických dispozic a kondice.

Průměrný člověk za minutu rychlé chůze spálí 4,4 kilokalorie (18,4 kJ), za minutu běhu 7,1 kilokalorie (29,7 kJ), za minutu hry tenisu 5 kilokalorií (20,9 kJ) a za minutu intenzivní soulože 3,1 kilokalorie (13 kJ).

Velké latté obsahuje 118 kcal a člověk ho tak spálí za šestadvacet minut rychlé chůze, sedmnáct minut běhu, osmatřicet minut sexu či čtyřiadvacet minut tenisu.

Mrkvový dort s obsahem 580 kcal spálí za dvě hodiny a dvanáct minut rychlé chůze, hodinu a dvaadvacet minut běhu, tři hodiny a sedm minut sexu a hodinu a šestapadesát minut tenisu.

Jablko s obsahem třiadevadesát kcal spálí za jednadvacet minut rychlé chůze, třináct minut běhu, třicet minut sexu a devatenáct minut tenisu.

Plechovku Coca-Coly (330 ml) s obsahem 139 kcal spálí za dvaatřicet minut rychlého běhu, dvacet minut běhu, pětačtyřicet minut soulože a osmadvacet minut tenisu.

Tyčinku Snickers (48 gramů) s obsahem 245 kcal spálí za pětašedesát minut rychlé chůze, pětatřicet minut běhu, hodinu a devatenáct minut sexu a devětačtyřicet minut tenisu.

Jedno natvrdo uvařené vejce s obsahem osmdesát kcal spálí za osmnáct minut rychlé chůze, jedenáct minut běhu, šestadvacet minut sexu a šestnáct minut tenisu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související