Řekni, jak si opékáš toast a já ti řeknu, jaký jsi...

Velikost textu: AAA

3. 2. 2016

Kdo se rád oddává spontánnímu milování na prvním rande, většinou zná ten pocit po probuzení, kdy se do služby přihlásí pan Rozum a začne analyzovat, s kým že to Touha skončila v posteli. Už u snídaně ale lze poznat něco málo z hostitelovy osobnosti. Stačí kouknout na to, jak připraví toasty. Míra opečení podle psychologů vypovídá o některých vlastnostech.

Doktorka Christy Fergussonová, psycholožka zabývající se vztahy mezi preferencemi v jídle a osobnostními rysy, tvrdí, že existují tři základní skupiny lidí podle tří stupňů opečení toastu.

Velmi světle opečený toast, který nemá téměř zlatavý nádech nebo jen na zlomku povrchu, připravují lidé netrpěliví, ale zato velmi spontánní. Větroplaši neustále pádící s časem o závod a plní elánu. Věci chtějí mít rychle hotovy, ale nezáleží jim příliš na detailu a kvalitě. Jsou to jedinci ambiciózní, většinou se umějí motivovat a zvládají mnoho aktivit během jediného dne. Vždy mají energii a neposedí. Jemný nedopečený toast jim poskytuje jistou formu relaxace v zahlceném dni.

Opakem je toast spálený. Je černý na celém povrchu a zdravá hnědá sotva prosvítá. Tito lidé jsou trpěliví, požitkářští a moc rádi si užívají to, co jim lahodí. Bohužel je jim jedno, zda jsou jejich požitky zdravé. Kvůli hédonismu jsou ochotni riskovat zdraví. Jenže tito lidé jsou silně sebevědomí a silné individuality, kterým nevadí odlišnost, názory druhých je moc nezajímají. Druhé umějí ale také ostře posuzovat. Milují hořké chutě, což poukazuje na jedince kritické.

Dokonale opečený zlatavý toust s nahnědlými částmi není ani spálený, ale ani nedopečený. Takový toast připravuje perfekcionista, který má vysoké standardy a mnohdy je vyžaduje také od ostatních. Umí naslouchat druhým a zhodnotit jejich názor. Velmi dbá na vizáž a uznání druhých. Je to člověk pořádný, čistotný a v práci velmi efektivní. Při přípravě jídel dbá na to, aby byl pokrm dokonalý a chutnal také druhým.

Opékání toastů se věnuje rovněž věda. Podle britského deníku The Sun doktor Dom Lane pracující pro společnost Vogel zjistli, že u devítisetwattového přístroje při nastavení žhnutí na hodnotu pět až šest je ideální dobou opékání chleba silného čtrnáct milimetrů přesně 216 vteřin.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související