Ženě hrozí 6 let basy. Manželovi málo uklízela a vařila!

Velikost textu: AAA

8. 2. 2016

Vítejte v Evropě jednadvacátého století s rovnými právy obou pohlaví. Italské soudy budou projednávat letos na podzim žalobu jistého muže, který nebyl spokojený s úklidem a vařením své manželky. Za nedostatečný přísun kvalitní stravy a nedodržování čistoty v domácnosti svou zákonitou ženu žaluje. A podle deníku Il Fatto Quotidiano jí hrozí až šest let vězení.

Čtyřicetiletou ženu její manžel žaluje za to, že byl dva roky nucen žít ve špíně a byl ponížen vyhozením z ložnice a zanedbáváním manželských povinností.

Špatné vedení domácnosti,“ uvedl jako důvod žaloby muž ze Sonnina v provincii Latina v italské oblasti Lazio.

Rovná práva pohlaví v Itálii? Ale kdeže. Případ prošetřil státní zástupce Gregorio Capasso a uznal, že v něm existuje dost důkazů, proč ženu zažalovat. Soudce Mara Mattioli na základě toho rozhodl, že dotyčná musí předstoupit před něj a zpovídat se ze svých přečinů. Pokud bude uznána vinnou, hrozí jí dva až šest let vězení.

O sedm let starší manžel v žalobě uvádí, že ho zákonitá partnerka urazila a někdy také vyhnala z ložnice, takže musel žít ve špatných hygienických podmínkách. A jen zřídka prý jedl kvalitní stravu, kterou manželka připravila. On prý musel utrácet za velké množství potravin, které ona pak vyhazovala do popelnice.

Proces se bude projednávat 12. října tohoto roku.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související