14letý kluk žaluje o milion dolarů televizi, která odvysílala jeho ztopořený pyj

Velikost textu: AAA

10. 2. 2016

Nevídaná ostuda a stěhování. Tím prý jedna americká rodina zaplatila televizi KOAA za reportáž, v níž byl odvysílán ztopořený penis jejich čtrnáctiletého syna. Rodina prý sice souhlasila, že bude chlapec vystupovat v reportáži o rizicích sextingu, ale nikoli se zveřejněním jeho genitálií. A tak teď požaduje odškodné ve výši jednoho milionu dolarů.

Reportáž o sextingu, posílání vlastních erotických fotek a videí prostřednictvím chytrých telefonů a internetu, KOAA zveřejnila také na YouTube. Tam byl použit i chlapcův ztopořený penis. Rodina chlapce, jehož pro účely tématu vyzpovídal moderátor Matt Prichard tvrdí, že se musela kvůli ostudě odstěhovat z Colorada až do Jižní Karolíny. A po stanici teď požaduje milion dolarů odškodného.

Podle žaloby bylo v reportáži uvedeno chlapcovo plné jméno a také záběry jeho intimních partií. Teenager prý tak po odvysílání čelil šikaně a útokům anonymů. Rodina se nakonec musela odstěhovat.

Činy obžalovaného vedly k emocionální újmě z ostudy vyvolané příběhem, ztrátě přátel, odcizení, odstěhování, depresi, problémům se sebevědomím, změnou školy a potížemi ve vzdělávání a dalším poškozením mentálního a mozkového vývoje nezletilého,“ uvádí v žalobě rodina.

KOAA příběh vysílala 24. února 2014.

Na zvláštní žádost otce oběti jsme vysílali tento příběh před dvěma roky, vyprávěl o jeho synovi, který byl zahlcen anonymními zprávami kvůli klipu, který natočil svým mobilem. Ačkoli nemůžeme probírat podrobnosti týkající se žaloby, budeme se bránit proti nepodloženým obviněním,“ uvedl mluvčí televize KOAA.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související