I v 85 letech mají sex!

Velikost textu: AAA

18. 2. 2016

Mezinárodní centrum pro studium dlouhověkosti představilo výsledky rozsáhlého průzkumu pohlavního života u seniorů. Ačkoli má většina mladých problém připustit, že jejich rodiče a prarodiče se sexu věnují, výsledky dokazují, že pohlavní ukájení mnohé lidi neopouští do smrti. Mezi pětaosmdesátiletými muži měl sex v posledním roce aspoň jednou každý čtvrtý.

Mezi ženami se číslo snižuje až na deset procent. Ale to je také tím, že ženy se dožívají vyššího věku a ty bez partnerů už mají problém najít někoho pro intimní chvíle. Navíc muži mají vyšší libido a jsou ochotnější k sexu bez citů.

Mezi muži ve věku šestasedmdesát až osmdesát let myslí na sex alespoň jednou týdně tři z deseti, mezi ženami této věkové skupiny je to jen sedm procent. Mezi pětašedesátiletými muži pak sex v posledním roce mělo šedesát procent z nich (v posledním měsíci padesát procent), mezi ženami jen sedmatřicet procent.

„Romantické vztahy jsou základní součástí lidského života, nejen v mladém věku, ale po celý život. Nicméně sexualita u starších lidí je málo prostudována a v nejhorším případě úplně ignorována,“ uvedla doktorka Cesira Urzìová Brancatiová z mezinárodního Centra pro výzkum dlouhověkosti.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související