Velikost ruky = velikost penisu: Pravda, nebo mýtus?!

Velikost textu: AAA

10. 3. 2016

Republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump během duelu se svým stranickým protivníkem Markem Rubiem prohlásil, že má velké ruce. A tudíž nemá malé ani něco jiného. Jenže velikost dlaní jako důkaz velikosti penisu jsou nesmysl. Po světě běhají miliony mužů s obříma rukama a malými penisy i malýma rukama a obřími penisy.

Studie zabývající se vztahem velikosti prstů a dlaní k velikosti penisu nepřinesly žádné uspokojivé výsledky. Korelace je velmi slabá. Muži s většíma rukama sice mívají větší penis, ale vztah mezi oběma proměnnými je tak slabý, že mnoho mužů s velkýma rukama má penis malý a mnoho mužů s malýma rukama naopak obří.

Jediné, co bylo vědecky podloženo a co může o velikosti pyje napovědět, je poměr délek ukazováčku a prsteníčku. Tedy nikoli celková velikost prstů, ale pouze poměrný rozdíl mezi těmito dvěma prsty. Takže muž s drobnýma rukama, který má výrazně delší prsteníček než ukazováček, bude mít penis větší než muž s velkýma rukama, který má ale ukazováček delší než prsteníček. Ani toto pravidlo však není stoprocentní.

„Některé studie prokázaly vztah mezi délkou prstů a velikostí penisu, ale jiné to vyvracejí. Tyto studie se zabývají skupinou lidí, nikoli jedinci… Zcela určitě najdete muže s velkou rukou a malým penisem a malou rukou a velkým penisem a všechny další možné kombinace,“ tvrdí profesorka sexuologie Debby Herbenicková z University of Indiana.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související