Fujky! Mobilní aplikace šíří kapavku a chlamydie!

Velikost textu: AAA

17. 3. 2016

Moderní aplikace typu Grindr a Tinder podporují promiskuitu u mládeže a gayů. Osoby do pětadvaceti let věku a homosexuálové jsou tak dnes nebývale promořeni rezistentní kapavkou a chlamydiemi. I když zrovna spolu při náhodném setkání s partnerem sjednaným přes seznamovací aplikaci nesouloží, provozují nechráněný orální sex. Nákaza se pak rychle šíří dál. A to také proto, že mnoho přenašečů je asymptomatických.

Tedy jsou bacilonosiči, ale sami nemají žádné symptomy choroby, takže o tom, že jsou infekční, vůbec netuší. Britská asociace sexuálního zdraví a HIV (BASHH) vydala varování, že neužívání ochrany také při orálním sexu vede v posledních letech k prudkému nárůstu nakažených genitálním herpetem, chlamydiemi a vůči antibiotikům rezistentní kapavkou.

„Zjistili jsme poměrně nedávno, že u mnohých k nákaze dojde právě orálním sexem,“ uvedl doktor Peter Greenhouse v rozhovoru pro BBC.

Většina orálně nakažených pochází ze skupiny lidí do pětadvaceti let a gayů.

Při orálním sexu nepoužívá kondom téměř vůbec nikdo. Přitom přenos chlamydií, herpetu a kapavky je velmi snadný a při orálním sexu s infikovanou osobou téměř jistý. Problém je, že zvláště u mnohých mužů se infekce vůbec neprojevuje. Nákazu tak šíří, protože si myslí, že jsou zdraví. Chlamydie a kapavka se můžou přenést také do očí či konečníku.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související