Sexuální aplikace ruinují náš milostný život jako nic stovky let před nimi!

Velikost textu: AAA

18. 3. 2016

V londýnské čtvrti Soho vznikla nová klinika. Jmenuje se 56 Dean Street podle místa, kde se nachází. Patří pod Nemocnici čtvrtí Chelsea a Westminster a je reakcí na nové seznamovací aplikace Tinder, Grindr či Happn. Podle odborníků totiž tyto aplikace chytrých telefonů můžou nejen za prudký nárůst infekce pohlavními chorobami jako následek promiskuitního chování, ale také za naprostou krizi v sexuálních vztazích. Lidé totiž v aplikacích vytvářejí alter ega, která neodrážejí jejich skutečné intimní potřeby. Snahou naplnit image tohoto alter ega si ruinují pohlavní život a motají se v kolotoči neuspokojení a neustálém hledání dalších a dalších ukojení potřeb.

Na kliniku 56 Dean Street přichází každý měsíc třináct tisíc osob, více než polovinu tvoří gayové. A přicházejí se většinou testovat na HIV a pohlavní choroby. Z jejich profilů ale vyplývá, že většina z nich má problém psychický. Vytváří si v aplikaci alter ego, které absolutně neodráží podstatu jejich osobnosti a potřeb. Většina má dojem, že musí souložit jako hvězdy v pornu. A dostává se do koloběhu zklamání, který je nutí hledat dál a dál.

„Stále pozorujeme rostoucí počty lidí, kteří mají velmi vysoký počet sexuálních partnerů při používání těchto aplikací. Takže naši odborníci sledují změny v technologiích i to, jak to mění sexuální životy lidí,“ vysvětluje kurátor kliniky David Stuart v rozhovoru pro deník The Mirror.

„Člověk se snadno ocitne v posteli s někým cizím a snaží se předvést výkon jako pornohvězda nebo jako dokonalý hrdina tak, jak se ukazuje v aplikaci. A to se může rychle proměnit ve velmi neuspokojující sexuální zážitek. Může to vést k tomu, že si nejste schopni jasně stanovit a vyříkat hranice, co chcete nebo nechcete dělat ve vztahu ke svému sexuálnímu zdraví,“ uvedl dále Stuart.

Klientům tak radí, jak chápat tyto aplikace, jak v nich tvořit své profily takovým způsobem, aby maximálně odrážely to, co člověk chce a jak sám sebe vnímá.

„Protože ty aplikace používáme, abychom prodali sami sebe. Představte si, že hledáte rande, nebo dokonce i kdybyste hledali jen náhodnou známost, prostě někoho na jediný večer. Skočme zpět do devadesátých let, kde by se to dělo v baru nebo restauraci, kde se s někým vidíte tváří v tvář. Výraz obličeje, to je to nejintimnější, tak komunikujeme, tímto způsobem mnohem snáze tvoříme pouta. Takže teď jsme zpět v roce 2016 a snažíme se dělat to samé bez výrazu tváře, komunikujeme prostřednictvím avatarů, každý prodáváme sebe pomocí PR verze svého já… Takže když začínáme u profilu, ptáme se, co ten obrázek o vás říká? A co někdo jiný z něj pochopí? Je to retušovaná fotka torza, je to přesně to, jak se cítíte, když jste v posteli s někým? Je to něco, co chcete, aby na vás druzí vnímali jako vaši přednost, když s vámi jdou do postele? Může to znamenat, jsem velmi fit, mám v tom jasno a chci teď jen sex. Což, dobrá, mi vůbec nic neříká o vás. Pak to tedy probíráme, někteří lidé opravu chtějí jen zážitek opírající se o tělo a vkládají do toho svou úzkost, kdy říkají, pokud nebudu dokonalý, budu odmítnutý. Na člověku je ale spousta sexy věcí, řekněme dvacet, jen pět z nich je fyzických, patnáct se týká věcí, které nelze vidět, aspoň v aplikaci,“ vysvětlil Stuart.

Aplikace mobilních telefonů podle jeho názoru jsou největší změnou v sexuálních životech lidí, kterých jsem svědkem. A možná na mnoho a mnoho dalších generací.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související