Ruská policie vyšetřuje reklamu na parfém Calvin Klein: Je to pedofilní!

Velikost textu: AAA

18. 3. 2016

Vladimir Putin si v novém tisíciletí vzal předsevzetí, že ve své zemi potlačí homosexualitu. Protože vrozené lidské city nemůže změnit ani on, i když občas poroučí větru a dešti, může alespoň zakázat vyjadřování citů mezi dvěma osobami stejného pohlaví kdekoli na veřejnosti v Rusku. A tak se dva gayové či dvě lesbičky nemůžou držet za ruce na veřejnosti, protože jim hrozí pokuta ze zákona o kriminalizaci propagandy homosexuality. Jenže teď ho zvedl ze židle návrhář Calvin Klein se svou novou reklamou na parfém CK2. Ruská policie klip vyšetřuje s podezřením, že propaguje homosexualitu a dokonce i pedofilii.

Klip je běžně k zhlédnutí na YouTube a tisíce Rusů už ho viděly. Dva velmi mladí kamarádi, ale taky možná milenci, se díky parfému odlepí od svých laptopů a iPhonů a začnou si povídat a užívat reálných zážitků namísto virtuální komunikace. Šikovně sestříhaný klip plný růžové naznačuje, že dva velmi mladíci, jimž ještě ani nezačaly růst vousy, jsou možná milenci.

Ruskou policii upozornilo na klip několik osob, které si stěžovaly, že reklama podporuje homosexualitu a dokonce pedofilii. Mladí modelové jim přijdou jako nezletilí. I kdyby byli, v klipu se nijak nedotýkají (krom jediného úchopu za předloktí) a neprovozují nic jasně sexuálního. Pokud bude Calvin Klein uznán vinným, dostane pokutu dvě stě tisíc rublů – asi sedmdesát tisíc korun.

Rusové nad reklamou zuří,“ píše web pro lidská práva Mendez.

Klip na parfém CK2 je na YouTube už od ledna.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související